• ZENON I KORNJAČA – kako razmišljati kao filozof

ZENON I KORNJAČA – kako razmišljati kao filozof

  • Autor: FERN NIKOLAS
  • KB broj: 33167
  • Raspoloživost: Na zalihama
  • Cena za onlajn poručivanje sa uračunatim PDV-om

  • 1.109,57Рсд./Rsd.


ZENON I KORNJAČA – kako razmišljati kao filozof

U delu intrigantnog naslova, Zenon i kornjača, autor Nikolas Fern na zanimljiv i nov način, sažeto, u dvadeset pet poglavlja predstavlja razmišljanje dvadeset četiri filozofa (u dva poglavlja iznesene su ideje iz ranog i potom zrelijeg Vitgenštajnovog životnog doba).

Nikolas Fern, zapravo, piše o razumevanju stvarnosti, ali i o razumevanju tuđeg razumevanja. O tome da je i nešto što se čini komplikovanim moguće pojednostaviti i sasvim dobro razumeti. Izdvajanjem određene odlike u načinu promišljanja pojedinog filozofa kao ključa za razumevanje njegove ideje i dela, on pokazuje i primenjivost same filozofije.

Kao što će i svaki njegov čitalac svojim jedinstvenim čitanjem dodati lični pečat, tako se i Zavod za udžbenike potrudio da ovom originalnom delu pruži svoj doprinos. Misaonu igru koju je započeo Nikolas Fern nastavila je Gordana Maletić, pisac za decu i mlade, koja je ovu knjigu prevela, a priključio joj se izdavač srpskog izdanja, dajući svoj doprinos u vidu ilustracija koje prate izlaganje o razmišljanju svakog od filozofa iz ove knjige.

Dodatne informacije
ISBN 978-86-17-18890-8
Povez Broširan
Godina izdanja 2014
Broj izdanja 1
Status izdanja Novo
Stranica 263
Pismo Ćirilica

Napišite Recenziju

Please login or register to review

Povezani Proizvodi

SRPSKE SLAVE I PRAZNICI

SRPSKE SLAVE I PRAZNICI

SRPSKE SLAVE I PRAZNICI     U ovom pravom leksikonskom delu, nalaze se svi pra..

762,30Рсд./Rsd.

MONAH ZLATNOG VEKA evropski put Dositeja Obradovića

MONAH ZLATNOG VEKA evropski p...

Poznati publicista i autor zapažene knjige Otkrivanje Mediterana, u delu Monah zlatnog veka, vraća s..

1.202,74Рсд./Rsd.

FILOSOFSKI SPISI

FILOSOFSKI SPISI

Miloš N. Đurić je bio jedan od najuglednijih svetskih helenista svog doba. Bio je akademik, sjajan p..

931,70Рсд./Rsd.

SRBI NA PUTEVIMA BALKANA, EVRO

SRBI NA PUTEVIMA BALKANA, EVRO

SRBI NA PUTEVIMA BALKANA, EVROPE I SREDOZEMLJA..

1.153,61Рсд./Rsd.

SRPSKA GRAFIKA 18. VEKA

SRPSKA GRAFIKA 18. VEKA

Istorija umetnosti - ta, kod nas, relativno mlada disciplina-našla je u XVIII veku obilje istraživač..

2.236,08Рсд./Rsd.

SA DOMAĆIM SLAVISTIMA 1

SA DOMAĆIM SLAVISTIMA 1

SA DOMAĆIM SLAVISTIMA 1..

138,60Рсд./Rsd.

ČETVRTI KRUG

ČETVRTI KRUG

Četvrti krug 1. izdanje – 2018. god. Autor: Zoran Živković Kuda korača tajanstvena prilika zaogrn..

1.355,20Рсд./Rsd.

SA PAŠNJAKA DO NAUČENJAKA

SA PAŠNJAKA DO NAUČENJAKA

Sa pašnjaka do naučenjaka 1. izdanje – 2018. god. Autor: Mihajlo Idvorski Pupin   ..

635,25Рсд./Rsd.

Tagovi: posebna izdanja, zenon