• BRAĆA KARAMAZOVI, I i II tom

BRAĆA KARAMAZOVI, I i II tom

  • Cena za onlajn poručivanje sa uračunatim PDV-om

  • 931,70Рсд./Rsd.

BRAĆA KARAMAZOVI

    Ovo dvotomno izdanje Braće Karamazovih, romana koji spada u sam vrh svetske književnosti, pojavljuje se u odličnom prevodu čuvenog slaviste i akademika Milosava Babovića.

    Svežinu nadahnutom predgovoru Nebojše Dugalića posebno daje tumačenje likova iz ugla dramskog umetnika.

    Pogovor pod nazivom „Metafizika i Braća Karamazovi” čini znalački napisana studija, s dubokim poniranjima u samu suštinu najvažnijih pitanja dela, profesora opšte književnosti Dragana Stojanovića.

    Izdanje je dragoceno svima koji žele klasiku odštampanu onako kako joj i priliči, a posebno proučavaocima književnosti, studentima i srednjoškolcima.

    Dugalić negde na početku svog razmatranja kaže: „Braća Karamazovi, poslednji roman ovog velikog Rusa, možda su najbistrije ogledalo u kom će 'večna pitanja' našega bića ugledati svoj najverniji odraz. U njemu je Dostojevski besporedno oslikao raspon drame čovekovog bića od najblistavijih uzleta do nesagledivih dubina njegovog pada, te je time ocrtao pouzdanu mapu i za sve ono nad čim bismo i sami da se zapitamo.”

    Prof. Stojanović svoju studiju zaključuje: „Povest o braći Karamazovima je pokušaj da se ocrta jedna nova 'metafizika' [...]. Ona je paradoskalna. Bez ljubavi se ne može živeti, u životu ljubav teško da je moguća. U toj paradoksalnosti otkriva se u romanu obilje, bogatstvo sveta.”
Dodatne informacije
Povez Broširan
Godina izdanja 2015
Broj izdanja 1
Status izdanja Novo
Stranica 974
Pismo Ćirilica

Napišite Recenziju

Please login or register to review

Povezani Proizvodi

SRPSKA KNJIŽEVNOST I SVETO PREDANJE

SRPSKA KNJIŽEVNOST I SVETO PR...

SRPSKA KNJIŽEVNOST I SVETO PREDANJE Istraživanja recepcije biblijske i svetootačke književnosti ..

1.082,47Рсд./Rsd.

DVA PRIJATELjA I DRUGE PRIČE

DVA PRIJATELjA I DRUGE PRIČE

DVA PRIJATELjA I DRUGE PRIČE..

296,45Рсд./Rsd.

POZORIŠTE OD HARTIJE

POZORIŠTE OD HARTIJE

Ako je Borhes mogao da stvara enciklopediju jednog izmišljenog sveta, zašto Pavić ne bi mogao da pos..

448,91Рсд./Rsd.

SUNČEVA ENERGIJA

SUNČEVA ENERGIJA

SUNČEVA ENERGIJA..

1.863,40Рсд./Rsd.

O BOLJŠEVIZMU 1920-1921

O BOLJŠEVIZMU 1920-1921

Tomaš Masarik(1850-1937) je bio prvi predsednik Čehoslovačke republike, ali i pored svog političk..

635,25Рсд./Rsd.

MANDELA'S CODE

MANDELA'S CODE

MANDELA'S CODE – A Biography inspired by the last interview with the great leader 1. izdanje – 201..

762,30Рсд./Rsd.

DRUGI I JA

DRUGI I JA

Tzv demokratizacija u celom svetu dovela je do opštih globalizacionih procesa. Ubrzala se svetska is..

804,65Рсд./Rsd.

JA I KLINCI KO PESNICI

JA I KLINCI KO PESNICI

JA I KLINCI KO PESNICI – MILOVAN VITEZOVIĆ 1. izdanje – 2016. god. ..

995,23Рсд./Rsd.

Tagovi: izbor, lektira, dostojevski