• SRCE ME JE OTKUCALO

SRCE ME JE OTKUCALO

  • Cena za onlajn poručivanje sa uračunatim PDV-om

  • 1.210,00Рсд./Rsd.


SRCE ME JE OTKUCALO

    U okviru Izabranih dela Milovana Vitezovića, Zavod za udžbenike objavio je i jedno od najznačajnijih dela ovog našeg popularnog pisca, knjigu koja se smatra jednom od najčitanijih i najznačajnijih uopšte u istoriji srpskog i jugoslovenskog aforizma.

     Još od 1969. kada je objavljeno njeno prvo izdanje, počela je književna slava Milovana Vitezovića i citiranje majstorija njegovog duha u toj maloj književnoj formi.

     Mnogi njegovi aforizmi, bez obzira na promenjeni istorijski i društveni kontekst, sačuvali su svežinu i aktuelnost: „Streljanje je naš počasni plotun“; „Ko visoko leti – ispraćaju ga i sačekuju na aerodromima“; „Kadio je u komitetu“, „Idiote imamo, nedostaje nam Dostojevski.“Pojedinci su krivi. Dužna je otažbina.“. „Narod je dobio cilj – pojedinci sredstva.“ O ovoj Vitezovićevoj knjizi i njenim uticajima, koja je iznedrila i nove generacije srpskih aforističara, pisali su i govorili Meša Selimović, Gustav Krklec, Branko Ćopić, Nikola Milošević, Miroslav Egerić, Rajko Petrov Nogo i drugi.

Dodatne informacije
ISBN 978-86-17-17149-8
Povez Tvrd
Godina izdanja 2010
Broj izdanja 1
Status izdanja Novo
Stranica 180
Pismo Ćirilica

Napišite Recenziju

Please login or register to review

Povezani Proizvodi

STIL I JEZIK SRPSKIH PISACA

STIL I JEZIK SRPSKIH PISACA

STIL I JEZIK SRPSKIH PISACA Ako je književnost verbalna umjetnost – a jeste – onda analiza sva..

1.694,00Рсд./Rsd.

DICTIONARY OF THE KHAZARS – Milorad Pavić

DICTIONARY OF THE KHAZARS – M...

DICTIONARY OF THE KHAZARS – Milorad PavićIzdanje na engleskom jeziku...

1.331,00Рсд./Rsd.

PREISPITIVANJE EVROPSKOG LOBIRANJA

PREISPITIVANJE EVROPSKOG LOBI...

Među najzapaženijim izdanjima Zavoda na proteklom Sajmu knjiga u Beogradu je i novo delo Danijela Ge..

484,00Рсд./Rsd.

KRATKA ISTORIJA ITALIJE

KRATKA ISTORIJA ITALIJE

Kristofer Dagan, profesor istorije Italije na Univerzitetu Reding, inače autor poznate knjige Fašiza..

1.573,00Рсд./Rsd.

BIOPOLITIKA I SAVREMENI SVET

BIOPOLITIKA I SAVREMENI SVET

BIOPOLITIKA I SAVREMENI SVET     Reč biopolitika je prvi upotrebio Mišel Fuko, ..

1.839,20Рсд./Rsd.

NAROD I ZEMLJA U STAROJ SRPSKOJ DRŽAVI

NAROD I ZEMLJA U STAROJ SRPSK...

Stojan Novaković(1842 - 1915) je Srbin zaista impresivne biografije. Ostaje zapamćen kao filolog i i..

968,00Рсд./Rsd.

MAJSTORE, DOBRO JUTRO

MAJSTORE, DOBRO JUTRO

Milovan Vitezović, inače jedan od najboljih poznavalaca našeg savremenog književnog i kulturnog živo..

1.210,00Рсд./Rsd.

JUGOSLOVENSKI 1. DECEMBAR

JUGOSLOVENSKI 1. DECEMBAR

JUGOSLOVENSKI 1. DECEMBAR 1918. GODINE (stogodišnjica za spomen) 1. izdanje – 2018. god. Autor: ..

2.710,40Рсд./Rsd.

Tagovi: Milovan Vitezović