POSLEDNJA PORUKA NELSONA MANDELE - Vesna Jugović De Vinča

  • Cena za onlajn poručivanje sa uračunatim PDV-om

  • 1.482,25Рсд./Rsd.


POSLEDNJA PORUKA NELSONA MANDELE - Vesna Jugović De Vinča

    Koliko vredi intelektualni i duhovni susret s Mandelom? Ima li važnijeg susreta? Ima li za novinara većeg izazova od intervjua sa sagovornikom kakav je Nelson Mandela? Iskustvo mi kaže da nema! Nelson Rolihlala Mandela je nesumnjivo ikona 20. veka i jedan od najvećih boraca za slobodu, pravdu, jednakost i demokratiju u novijoj istoriji. Čovek svetačkih dimenzija, južnoafrički političar i državnik čijim je nadljudskim naporima okončan režim aparthejda u Južnoj Africi, taj vrh „ledenog brega“ vekovima taloženih poniženja i surovog iskorišćavanja crnaca od strane belih kolonizatora. Dete afričkog juga, advokat i najveći ratnik protiv rasizma i dominacije bele manjine na „crnom kontinentu“, osuđen je na doživotnu robiju. Posle 27 godina tamnice, uz pomoć svetske demokratske javnosti, izlazi na slobodu.

     U ovoj knjizi Mandela je jedan od divova XX veka, svetac i Spartak našeg doba. Vizionar koji je osmislio ali ostvario neverovatnu i fundamentalnu promenu sveta. Mandela je sužanj koji je posle 27 godina zatočenja sebe svetu predstavio državnikom velikog stila, i postao nadahnuće za ceo svet, kao globalni simbol pravde, slobode, jednakosti i demokratije. U ovom, inače jedinom intervjuu koji dao u poslednjoj deceniji svog života, Mandela otkriva i šta ga je inspirisalo i učilo i, kako se patnja, gorčina i mržnja mogu pretočiti u ljubav, razumevanje i praštanje.

REČ O AUTORU

    Vesna Jugović de Vinča je TV novinar, urednik i producent. Autor je TV serijala „Amerika i Balkan“, „Amerika i Jugoslavija“, „Susreti prve vrste“, više od četrdeset ekskluzivnih dokumentarnih filmova i TV intervjua sa „nedodirljivim“ ličnostima sveta. Doktorirala je na temi „Ekskluzivno TV novinarstvo“. Živi i radi na brodu „De Vinča“. Vesna de Vinča je pseudonim Vesne Jugović, dat u želji da se tim imenom promoviše vinčanska civilizacija stvorena na Dunavu, nadomak Beograda 5000 godina pre Isusa Hristosa.

Dodatne informacije
ISBN 978-86-17-18646-1
Povez Broširan
Godina izdanja 2014
Broj izdanja 1
Status izdanja Novo
Stranica 366
Pismo Ćirilica

Napišite Recenziju

Please login or register to review

Povezani Proizvodi

ISPIT KOD PROFESORA MILOŠA ĐURIĆA

ISPIT KOD PROFESORA MILOŠA ĐU...

ISPIT KOD PROFESORA MILOŠA ĐURIĆA 1. izdanje – 2017. god. Autor: Milovan Vitezović &nbs..

1.558,48Рсд./Rsd.

ROMANI - ZORAN ŽIVKOVIĆ

ROMANI - ZORAN ŽIVKOVIĆ

... Energija od kojih je prsten bio sazdan menjale su ustrojstvo ritmom pulsiranja Crvene zvezde. Ne..

1.486,49Рсд./Rsd.

KAVUR I BALKAN

KAVUR I BALKAN

Ova knjiga otkriva posebnu perspektivu ujedinjenja italijanskih država i njen odraz na Evropu tadašn..

762,30Рсд./Rsd.

ZBORNIK RADOVA: ŽIVOT I DELO VASE PELAGIĆA

ZBORNIK RADOVA: ŽIVOT I DELO ...

ZBORNIK RADOVA: ŽIVOT I DELO VASE PELAGIĆA..

127,05Рсд./Rsd.

OSMA OFANZIVA

OSMA OFANZIVA

OSMA OFANZIVA     Negovanje kulturnih vrednosti i očuvanje nacionalne baštine s..

1.346,73Рсд./Rsd.

ZENON I KORNJAČA – kako razmišljati kao filozof

ZENON I KORNJAČA – kako razmi...

ZENON I KORNJAČA – kako razmišljati kao filozof U delu intrigantnog naslova, Zenon i kornjača, a..

1.109,57Рсд./Rsd.

NEOLITSKA KVADRATURA KRUGA

NEOLITSKA KVADRATURA KRUGA

Teme koje su otvorene u ovoj knjizi na prvi pogled mogu delovati kao neobičan spoj. Neolitizacija, s..

804,65Рсд./Rsd.

KULTURNA ISTORIJA I RANI FILOSOFSKI SPISI

KULTURNA ISTORIJA I RANI FILO...

Miloš N. Đurić je bio jedan od najuglednijih svetskih helenista svog doba. Bio je akademik, sjajan p..

931,70Рсд./Rsd.

Tagovi: posebna izdanja, nelson, mandela, vesna de vinča