• NESMIRENI RATNIK

NESMIRENI RATNIK

  • Cena za onlajn poručivanje sa uračunatim PDV-om

  • 1.815,00Рсд./Rsd.


NESMIRENI RATNIK

     Negovanje kulturnih vrednosti i očuvanje nacionalne baštine su prioriteti Zavoda za udžbenike, stoga je ovaj izdavač priredio jubilarno izdanje izabranih dela Branka Ćopića povodom stogodišnjice piščevog rođenja. Izabrana delaZavoda za udžbenike svedoče zbog čega je Branko Ćopić bio najčitaniji pisac posle drugog svetskog rata i zbog čega je ostao jedan od najvoljenijih domaćih pisaca.

     Petotomnim izborom predstavljen je  onaj najbolji Ćopić, dok je po strani ostala Ćopićeva neskriveno angažovana literatura. Priređivač izdanja je dr Ranko Popović profesor na Filološkom fakultetu Univerziteta u Banja Luci, i na Filozofskom fakultetu Pale Univerziteta u Istočnom Sarajevu.

     Prvi tom objedinjuje predratnog Ćopića, tri knjige pripovedaka ( Pod Grmečom, Planinci, Bojovnici i bjegunci) i jedan predratni ciklus objavljen 1946, pod naslovom Životi u magli. Drugi tom poneo je naslov Bašta sljezove boje. Treći tom objedinjuje Nesmirenog ratnikai Doživljaje Nikoletine Bursaća, pridodat im je i piščev Tefter, autobiografski spis neporecive književne vrednosti. U četvrtom tomu sjedinjeni su romani Ne tuguj, bronzana stražoi Osma ofanziva. U petom tomu su još dva romana, Magareće godinei Glava u klancu noge na vrancu, dela koja dostojno predstavljaju Ćopića kao pisca za decu i omladinu (i osetljive, bez obzira na uzrast); najzad, tu je i jedan izbor iz poezije, jer bi slika najboljeg Ćopića bez stihova ipak bila manjkava, mada je on nesumnjivo u prvom redu prozni pisac. Vrednost izdanja je upotpunjena i znalačkim pogovorom prof. dr Ranka Popovića ( Tajna melanholičnog bajkopisca) koji argumentovano ukazuje na snagu Ćopićevog stvaralaštva i neophodnost čitanja i objavljivanja njegovog dela.

- Tefter

- Doživljaji Nikoletine Bursaća

Dodatne informacije
ISBN 978-86-17-19243-1
Povez Tvrd
Godina izdanja 2015
Broj izdanja 1
Status izdanja Novo
Stranica 356
Pismo Ćirilica

Napišite Recenziju

Please login or register to review

Povezani Proizvodi

SABRANI STIHOVI Šarl Bodler

SABRANI STIHOVI Šarl Bodler

Šarl Bodler i njegovo Cveće zla, bio je u proteklom veku veliki izazov za niz prevodilaca na srpski ..

1.184,59Рсд./Rsd.

VOKALNI KONTRAPUNKT RENESANSE

VOKALNI KONTRAPUNKT RENESANSE

VOKALNI KONTRAPUNKT RENESANSE 1. izdanje – 2018. god. Autor: Vladimir Tešić Udžbenik VOKALNI K..

1.089,00Рсд./Rsd.

REČNIK LINGVODIDAKTIČKE TERMINOLOGIJE

REČNIK LINGVODIDAKTIČKE TERMI...

Ovaj rečnik je značajno leksikografsko delo koje predstavlja izuzetan uvid u ostvarenja savremene li..

1.815,00Рсд./Rsd.

SABRANE PRIPOVETKE - IVO ANDRIĆ

SABRANE PRIPOVETKE - IVO ANDR...

U svom remek delu, u romanu Prokleta Avlija, Ivo Andrić kroz reči svog junaka, fra Petra, koji u stv..

1.936,00Рсд./Rsd.

SKICE ZA PORTRETE - AMERIČKA KNJIŽEVNA SCENA

SKICE ZA PORTRETE - AMERIČKA ...

SKICE ZA PORTRETE - AMERIČKA KNJIŽEVNA SCENA Maja Herman Sekulić 1. izdanje – 2017. god.  &n..

1.573,00Рсд./Rsd.

TRČANJE GLOBALNA ISTORIJA

TRČANJE GLOBALNA ISTORIJA

TRČANJE GLOBALNA ISTORIJA 1. izdanje – 2017.god.    Originalna, smešna i jedinstve..

2.178,00Рсд./Rsd.

PSIHOTERAPIJA I SAVETOVANJA

PSIHOTERAPIJA I SAVETOVANJA

Ova knjiga u sebi sjedinjuje istorijat, teoriju, naučni i socijalni kontekst razvoja i primene psiho..

1.306,80Рсд./Rsd.

KULTURNA ISTORIJA I RANI FILOSOFSKI SPISI

KULTURNA ISTORIJA I RANI FILO...

Miloš N. Đurić je bio jedan od najuglednijih svetskih helenista svog doba. Bio je akademik, sjajan p..

1.331,00Рсд./Rsd.

Tagovi: ćopić, sabrana, izabrana, dela