• SRCE ME JE OTKUCALO

SRCE ME JE OTKUCALO

  • Cena za onlajn poručivanje sa uračunatim PDV-om

  • 847,00Рсд./Rsd.


SRCE ME JE OTKUCALO

    U okviru Izabranih dela Milovana Vitezovića, Zavod za udžbenike objavio je i jedno od najznačajnijih dela ovog našeg popularnog pisca, knjigu koja se smatra jednom od najčitanijih i najznačajnijih uopšte u istoriji srpskog i jugoslovenskog aforizma.

     Još od 1969. kada je objavljeno njeno prvo izdanje, počela je književna slava Milovana Vitezovića i citiranje majstorija njegovog duha u toj maloj književnoj formi.

     Mnogi njegovi aforizmi, bez obzira na promenjeni istorijski i društveni kontekst, sačuvali su svežinu i aktuelnost: „Streljanje je naš počasni plotun“; „Ko visoko leti – ispraćaju ga i sačekuju na aerodromima“; „Kadio je u komitetu“, „Idiote imamo, nedostaje nam Dostojevski.“Pojedinci su krivi. Dužna je otažbina.“. „Narod je dobio cilj – pojedinci sredstva.“ O ovoj Vitezovićevoj knjizi i njenim uticajima, koja je iznedrila i nove generacije srpskih aforističara, pisali su i govorili Meša Selimović, Gustav Krklec, Branko Ćopić, Nikola Milošević, Miroslav Egerić, Rajko Petrov Nogo i drugi.

Dodatne informacije
ISBN 978-86-17-17149-8
Povez Tvrd
Godina izdanja 2010
Broj izdanja 1
Status izdanja Novo
Stranica 180
Pismo Ćirilica

Napišite Recenziju

Please login or register to review

Povezani Proizvodi

ISTORIJA SRBA U HRVATSKOJ I SLAVONIJI (1848-1914)

ISTORIJA SRBA U HRVATSKOJ I S...

Novo izdanje kapitalnog dela jednog od najznačajnijih srpskih istoričara, potpredsednika SANU-a, aka..

1.566,95Рсд./Rsd.

PROBLEMI U PEDIJATRIJI 2018

PROBLEMI U PEDIJATRIJI 2018

PROBLEMI U PEDIJATRIJI 2018 1. izdanje – 2019. god. Urednici edicije: Ružica Kravljanac Mil..

2.541,00Рсд./Rsd.

DVANAEST – SELIMIR RADULOVIĆ

DVANAEST – SELIMIR RADULOVIĆ...

Selimir Radulović – DVANAEST 1. izdanje – 2018. god. Autor: Selimir Radulović Poezija Selimira ..

1.439,90Рсд./Rsd.

SEJANJE PO KAMENU

SEJANJE PO KAMENU

SEJANJE PO KAMENU 1. izdanje – 2017. god.      Razgovor je jedan od oblika dob..

931,70Рсд./Rsd.

SRPSKI JEZIK POD LUPOM NAUKE

SRPSKI JEZIK POD LUPOM NAUKE

SRPSKI JEZIK POD LUPOM NAUKE 1. izdanje – 2017. god. Autor: Miloš Kovačević Ovu knjigu či..

847,00Рсд./Rsd.

ISTORIJA SPOLJNE POLITIKE RUSKE IMPERIJE 1801-1917

ISTORIJA SPOLJNE POLITIKE RUS...

ISTORIJA SPOLJNE POLITIKE RUSKE IMPERIJE 1801-1917 1. izdanje – 2019. god. Autor:Duško M. Kovače..

4.218,06Рсд./Rsd.

NEIZABRANA SAVEZNICA-SRBIJA I VELIKA BRITANIJA U PRVOM SVETSKOM RATU 1914-1918

NEIZABRANA SAVEZNICA-SRBIJA I...

Ovo delo Čedomira Antića, svakako najpoznatijeg predstavnika najmlađe generacije srpskih istoričara,..

2.691,13Рсд./Rsd.

IZ ČISTA NEMIRA

IZ ČISTA NEMIRA

U savremenu srpsku kritiku i nauku o književnosti, Ala Tatarenko je ušla najpre kao prevodilac na uk..

931,70Рсд./Rsd.

Tagovi: Milovan Vitezović