SRCE ME JE OTKUCALO
- Autor: VITEZOVIĆ MILOVAN
- KB broj: 34315
- Raspoloživost: Na zalihama
-
Cena za onlajn poručivanje sa uračunatim PDV-om
-
1.210,00Рсд./Rsd.
SRCE ME JE OTKUCALO
U okviru Izabranih dela Milovana Vitezovića, Zavod za udžbenike objavio je i jedno od najznačajnijih dela ovog našeg popularnog pisca, knjigu koja se smatra jednom od najčitanijih i najznačajnijih uopšte u istoriji srpskog i jugoslovenskog aforizma.
Još od 1969. kada je objavljeno njeno prvo izdanje, počela je književna slava Milovana Vitezovića i citiranje majstorija njegovog duha u toj maloj književnoj formi.
Mnogi njegovi aforizmi, bez obzira na promenjeni istorijski i društveni kontekst, sačuvali su svežinu i aktuelnost: „Streljanje je naš počasni plotun“; „Ko visoko leti – ispraćaju ga i sačekuju na aerodromima“; „Kadio je u komitetu“, „Idiote imamo, nedostaje nam Dostojevski.“Pojedinci su krivi. Dužna je otažbina.“. „Narod je dobio cilj – pojedinci sredstva.“ O ovoj Vitezovićevoj knjizi i njenim uticajima, koja je iznedrila i nove generacije srpskih aforističara, pisali su i govorili Meša Selimović, Gustav Krklec, Branko Ćopić, Nikola Milošević, Miroslav Egerić, Rajko Petrov Nogo i drugi.
| Dodatne informacije | |
| ISBN | 978-86-17-17149-8 |
| Povez | Tvrd |
| Godina izdanja | 2010 |
| Broj izdanja | 1 |
| Status izdanja | Novo |
| Stranica | 180 |
| Pismo | Ćirilica |
Povezani Proizvodi
SRPSKA ENCIKLOPEDIJA III tom,...
SRPSKA ENCIKLOPEDIJA III tom, 1. knjiga 1. izdanje – 2018. god. ..
6.599,34Рсд./Rsd.
PSIHOTERAPIJA I SAVETOVANJA
Ova knjiga u sebi sjedinjuje istorijat, teoriju, naučni i socijalni kontekst razvoja i primene psiho..
1.306,80Рсд./Rsd.
MEMOARI PESKA
MEMOARI PESKA - Biblioteka "Nova Dela" Dragan Jovanović Danilov pretežnu meru..
605,00Рсд./Rsd.
STUDIJE O JUŽNOSLOVENSKOJ NAR...
STUDIJE O JUŽNOSLOVENSKOJ NARODNOJ EPICI 2 1. izdanje – 2011. god. Autor: Alojz Šmaus ..
2.093,30Рсд./Rsd.
ISTORIJA SRPSKOG NARODA U 19....
ISTORIJA SRPSKOG NARODA U 19. I POČETKOM 20. VEKA 1. izdanje – 2018. god. Autori: Suzana Rajić..
2.420,00Рсд./Rsd.
LEČENJE HRONIČNIH RANA
LEČENJE HRONIČNIH RANA Lečenje bolesnika sa hroničnim ranama je složeno. Dugotrajne ..
2.420,00Рсд./Rsd.
JUGOSLOVENSKI 1. DECEMBAR
JUGOSLOVENSKI 1. DECEMBAR 1918. GODINE (stogodišnjica za spomen) 1. izdanje – 2018. god. Autor: ..
2.710,40Рсд./Rsd.
Tagovi: Milovan Vitezović














