OGLEDI IZ SRPSKE KULTURE I KNJIŽEVNOSTI
- Autor: AVRAMOVIĆ ZORAN
- KB broj: 33217
- Raspoloživost: Na zalihama
-
Cena za onlajn poručivanje sa uračunatim PDV-om
-
2.178,00Рсд./Rsd.
OGLEDI IZ SRPSKE KULTURE I KNJIŽEVNOSTI
Najnovija knjiga sociologa dr Zorana Avramovića, posvećena je odnosu kulture i književnosti, kroz stavove o idejama , teorijama, prikaze dela iz kulture, stvaralačkih ličnosti, kao i odnos prema publici.
Prema sopstvenom autorovom priznanju, knjiga predstavlja i poseban pokušaj da se da odgovor, na jedno važno kulturološko – metodološko pitanje: po čemu se jedna nacionalna kultura i književnost prepoznaju od drugih (ne)evropskih književnosti?
U knjizi koja ima niz ogleda koja obuhvataju načelna i osnovna pitanja i značenja kulturnog i književnog identiteta, autor se u svojim ogledima bavi Vukovim, Njegoševim, Andrićevim, Crnjanskovim, Desničinim i delom Nikole Miloševića.
Dodatne informacije | |
ISBN | 978-86-17-18961-5 |
Povez | Broširan |
Broj izdanja | 1 |
Status izdanja | Novo |
Stranica | 303 |
Pismo | Ćirilica |
Povezani Proizvodi
TUMAČ FOTOGRAFIJA
TUMAČ FOTOGRAFIJA 1. izdanje - 2016. godina Nadasve neobična povest u ..
1.936,00Рсд./Rsd.
LEKSIKON PSIHOANALIZE
Kao što i sam autor Žarko Trebješanin kaže, ovaj Leksikon je nastao u potrebi da pomogne čitaocu da ..
1.680,69Рсд./Rsd.
FLOGISTON 6 Časopis za istori...
FLOGISTON 6 Časopis za istoriju nauke SRPSKA ASTRONOMIJA 19. VEKA..
264,00Рсд./Rsd.
DRUGI I JA
Tzv demokratizacija u celom svetu dovela je do opštih globalizacionih procesa. Ubrzala se svetska is..
1.149,50Рсд./Rsd.
HELENSKA KNjIŽEVNOST I KOMPAR...
Miloš N. Đurić je bio jedan od najuglednijih svetskih helenista svog doba. Bio je akademik, sjajan p..
1.331,00Рсд./Rsd.
OBLIK VREMENA – ZAPAŽANJA O I...
OBLIK VREMENA – ZAPAŽANJA O ISTORIJI STVARI 1. izdanje – 2018. god. Autor: Džorž Kubler ..
1.681,90Рсд./Rsd.
METAFIZIČKE MEDITACIJE
Meditacije su filozofsko delo R. Dekarta koje se prvi put pojavilo na latinskom jeziku 1641. godine...
1.790,80Рсд./Rsd.
Tagovi: književnost, srbija, kultura