ZENON I KORNJAČA – kako razmišljati kao filozof
- Autor: FERN NIKOLAS
- KB broj: 33167
- Raspoloživost: Na zalihama
-
Cena za onlajn poručivanje sa uračunatim PDV-om
-
999,00Рсд./Rsd.
U delu intrigantnog naslova, Zenon i kornjača, autor Nikolas Fern na zanimljiv i nov način, sažeto, u dvadeset pet poglavlja predstavlja razmišljanje dvadeset četiri filozofa (u dva poglavlja iznesene su ideje iz ranog i potom zrelijeg Vitgenštajnovog životnog doba).
Nikolas Fern, zapravo, piše o razumevanju stvarnosti, ali i o razumevanju tuđeg razumevanja. O tome da je i nešto što se čini komplikovanim moguće pojednostaviti i sasvim dobro razumeti. Izdvajanjem određene odlike u načinu promišljanja pojedinog filozofa kao ključa za razumevanje njegove ideje i dela, on pokazuje i primenjivost same filozofije.
Kao što će i svaki njegov čitalac svojim jedinstvenim čitanjem dodati lični pečat, tako se i Zavod za udžbenike potrudio da ovom originalnom delu pruži svoj doprinos. Misaonu igru koju je započeo Nikolas Fern nastavila je Gordana Maletić, pisac za decu i mlade, koja je ovu knjigu prevela, a priključio joj se izdavač srpskog izdanja, dajući svoj doprinos u vidu ilustracija koje prate izlaganje o razmišljanju svakog od filozofa iz ove knjige.
| Dodatne informacije | |
| ISBN | 978-86-17-18890-8 |
| Povez | Broširan |
| Godina izdanja | 2014 |
| Broj izdanja | 1 |
| Status izdanja | Novo |
| Stranica | 263 |
| Pismo | Ćirilica |
Povezani Proizvodi
OSVETLjAVANjA I SUOČAVANjA
OSVETLjAVANjA I SUOČAVANjA Studija u članci iz srpske književnosti 19. i 20. veka..
799,00Рсд./Rsd.
Technical Tips & Tricks f...
TECHNICAL TIPS & TRICKS FOR RECONSTRUCTIVE MICROSURGERY – HOW I DO IT 14th Congress of the Eur..
1.936,00Рсд./Rsd.
SRPSKA ČITANKA ZA 2. RAZRED O...
SRPSKA ČITANKA ZA 2. RAZRED OSNOVNIH ŠKOLA U KRALJEVINI SRBIJI..
399,00Рсд./Rsd.
SABRANE PRIPOVETKE - IVO ANDR...
U svom remek delu, u romanu Prokleta Avlija, Ivo Andrić kroz reči svog junaka, fra Petra, koji u stv..
1.936,00Рсд./Rsd.
PREKINUT USPON - SRPSKE ZEMLJ...
PREKINUT USPON - SRPSKE ZEMLJE U POZNOM SREDNJEM VEKU U delu Prekinut uspon, ..
1.210,00Рсд./Rsd.
DRUŠTVENA STRATIFIKACIJA U ZE...
Vešto skovan akronim BRIK (BRICs) odavno je ušao u svakodnevnu upotrebu, a kod nas, kao..
1.599,00Рсд./Rsd.
SRBI U POZNOM SREDNJEM VEKU
Knjiga Srbi u poznom srednjem veku autora Jovanke Kalić nudi čitaocu pogled na Srbiju od Maričke bit..
1.999,00Рсд./Rsd.
Tagovi: posebna izdanja, zenon














