TRAKTAT O FRULI
- Autor: DUGIĆ BORISAV
- KB broj: 33161
- Raspoloživost: Na zalihama
-
Cena za onlajn poručivanje sa uračunatim PDV-om
-
999,00Рсд./Rsd.
TRAKTAT O FRULI
Tradicija svakog naroda se može povezati i sa nekim muzičkim instrumentom. Za Srbe je to frula, drevni instrument kome je pripisivano božansko poreklo. Danas, kada se kaže frula misli se – Bora Dugić.
Traktat o fruli, autora Bore Dugića – knjiga koja čitaocu pruža celovitu i sveobuhvatnu sliku o fruli predstavlja i pravu riznicu koju može da otvori i upozna nas sa njenim blagom samo neko ko je toliko dobro poznaje. Autor nas uvodi u svet frule i njenih najbližih rođaka, flaute, blok-flaute, kavala, okarine… opisujući prve dane njenog nastanka kao i funkcionalne razlike između nekadašnje i savremene (današnje) frule; zatim genezu i razvoj frule u Srbiji i u susednim zemljama (BiH, Republika Srpska, Makedonija, Bugarska, Rumunija); potom sve frulaše i graditelje frula koji su ostavili ili će tek ostaviti trag svojim muziciranjem. Poseban značaj ove knjige je u autorovom preciznom i detaljnom objašnjenju kao i inovativnim rešenjima prilikom izrade frule, održavanju instrumenata, kao i detaljnom objašnjenju svih preduslova značajnih za osnovu lepog sviranja (disanje, vežbanje, artikulacija, psihologija scene, trema i nastup…).
Na kraju knjige se nalazi dodatak Sve frule sveta, koji je priredila Katja Milošević Pupovac, i koji sadrži obilje zanimljivih i korisnih podataka o svim poznatim sviralama u svetu.
| Dodatne informacije | |
| ISBN | 978-86-17-19232-5 |
| Povez | Broširan |
| Godina izdanja | 2015 |
| Broj izdanja | 1 |
| Status izdanja | Novo |
| Stranica | 374 |
| Pismo | Ćirilica |
Povezani Proizvodi
BIBLIOGRAFIJA SRPSKIH ENCIKLO...
BIBLIOGRAFIJA SRPSKIH ENCIKLOPEDIJA I LEKSIKONA Bibliografija srps..
899,00Рсд./Rsd.
SOCIOLOGIJA RURALNOG RAZVOJA
1. izdanje - 2016. godine SOCIOLOGIJA RURALNOG RAZVOJA – PRIREDIO Sreten Vujović ..
2.199,00Рсд./Rsd.
ESHEROVE PETLJE
Esherove PETLJE 1. izdanje – 2018. god. Autor: Zoran Živković Kakav to ..
1.199,00Рсд./Rsd.
ŠTA JE EMOCIJA?
ŠTA JE EMOCIJA? - Džerom Kejgan (Jerome Kagan) Emocije su od velikog značaja ..
1.099,00Рсд./Rsd.
NA PUTU
Uismans, klasik francuske književnosti, naturalista, prijatelj Zole i braće Gonkur, u ovom delu je u..
999,00Рсд./Rsd.
RHETORICE DOCENS
RHETORICE DOCENS - standardi za primenu monološke metode u nastavi..
699,00Рсд./Rsd.
BIBLIOTEKA
BIBLIOTEKA – Zoran Živković 1. izdanje – 2019. god. O PISCU Zoran Živković (1948) autor je d..
599,00Рсд./Rsd.
OBRAZOVANJE U TOKOVIMA DRUŠTV...
Celokupni razvoj svakog pojedinca, njegovog duha i tela, inteligencije i osećajnosti, smisla za este..
299,00Рсд./Rsd.
Tagovi: posebna izdanja














